کمپرسور دیزل

کمپرسور پرتابل

کمپرسور پرتابل کمپرسور پرتابل یا دیزل یا متحرک چه دستگاهی هستند ؟ بیشتر کمپرسورهایی که در مورد آنها صحبت کرده ایم کمپرسورهای ثابت بودند. با این حال کمپرسورهای دیگری نیز وجود دارند که قابل حمل و یا اصطلاحا کمپرسور پرتابل ( portable compressor ) هستند . این دستگاه ها در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند ،از ساخت و ساز و تعمیرات جاده گرفته تا عملیات نجات. تقریباً همه دستگاه ها کمپرسورهای دیزلی هستند.   کمپرسور پرتابل چیست و چه کاربردی دارد؟   تقریباً تمام کمپرسورهای متحرک کمپرسورهای اسکرو تزریق روغن با موتور دیزل هستند. کمپرسورهای متحرک بسیار کوچک و همچنین بسیار بزرگی گاهی با موتورهای الکتریکی ارائه می شوند. کمپرسورهای متحرک بدون روغن فقط توسط تولیدکنندگان برجسته جهان برای کار در صنعت فرآیند ، تاسیسات و صنایع فراساحلی تولید می شوند. در حالی که کمپرسورهای متحرک در ابتدا در سایت های ساختمانی و برای حفاری خارج از جاده مورد استفاده قرار می گرفتند ، اکنون آنها در بسیاری از برنامه ها و فرآیندهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرند: تعمیر جاده ، کار با خط لوله ، تقویت کننده سنگ ، ماسه بلاست ، عملیات نجات و غیره. به طور کلی کمپرسورهای متحرک ساخته می شوند به عنوان : نیروگاه...
بلاگ 30 دی 1399

کمپرسور پرتابل

کمپرسور پرتابل یا دیزل یا متحرک چه دستگاهی هستند ؟

بیشتر کمپرسورهایی که در مورد آنها صحبت کرده ایم کمپرسورهای ثابت بودند.

با این حال کمپرسورهای دیگری نیز وجود دارند که قابل حمل و یا اصطلاحا کمپرسور پرتابل ( portable compressor ) هستند .

این دستگاه ها در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند ،از ساخت و ساز و تعمیرات جاده گرفته تا عملیات نجات.

تقریباً همه دستگاه ها کمپرسورهای دیزلی هستند.

 

کمپرسور پرتابل چیست و چه کاربردی دارد؟

 

تقریباً تمام کمپرسورهای متحرک کمپرسورهای اسکرو تزریق روغن با موتور دیزل هستند.

کمپرسورهای متحرک بسیار کوچک و همچنین بسیار بزرگی گاهی با موتورهای الکتریکی ارائه می شوند.

کمپرسورهای متحرک بدون روغن فقط توسط تولیدکنندگان برجسته جهان برای کار در صنعت فرآیند ، تاسیسات و صنایع فراساحلی تولید می شوند.

در حالی که کمپرسورهای متحرک در ابتدا در سایت های ساختمانی و برای حفاری خارج از جاده مورد استفاده قرار می گرفتند ، اکنون آنها در بسیاری از برنامه ها و فرآیندهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرند:

تعمیر جاده ، کار با خط لوله ، تقویت کننده سنگ ، ماسه بلاست ، عملیات نجات و غیره.

به طور کلی کمپرسورهای متحرک ساخته می شوند به عنوان :
نیروگاه های هوای فشرده مستقل با تجهیزات تصفیه هوا یکپارچه (افتر کولر ، جداکننده آب ، فیلترهای خوب ، گرمکن ، روان کننده و غیره)

و همچنین تجهیزات کمکی اختیاری (ژنراتور برق 5 تا 10 کیلو ولت 230 ولت / 400 ولت ، کمکهای اولیه برای سرما، وسایل ضد سرقت ، شاسی بدون سرریز و غیره).

ژنراتورهای الکتریکی متحرک و دیزلی وجود دارند که در محفظه های مشابه کمپرسورهای متحرک برای نیازهای بیشتر انرژی ساخته شده اند.

 

میزان صدا و میزان انتشار اگزوز

 

طراحی های مدرن کمپرسورهای مجهز به دیزل ، میزان نویز بسیار کمی را با توجه به بخشنامه 2000/14 / EC اتحادیه اروپا در مورد انتشار سر و صدا از ماشین آلات مورد استفاده در خارج فراهم می کند.

بنابراین این ماشین ها می توانند بدون تأثیر منفی بر مناطق پرجمعیت و مناطق نزدیک بیمارستانها و غیره استفاده شوند.

محفظه کابینت عموماً یک سازه فولادی تک جداره است ، اگرچه اخیراً محفظه های فولادی دو جداره و حتی پلی اتیلن با دوام ساخته شده اند که حاوی صداگیرهای خاص و قابل توجهی هستند.

طی دو دهه گذشته ، با استفاده از  عناصر یک کمپرسور اسکرو بسیار کارآمد و بسته بندی خوب ، مصرف سوخت به میزان قابل توجهی بهبود یافته است.

این امر به خصوص برای حفر چاه آب بسیار ارزشمند بوده است ، این دستگاه مخصوص عملیاتی است که کمپرسور نیاز به کار فشرده برای مدت زمان طولانی دارد.

علاوه بر این ، کمپرسورهای مدرن می توانند به سخت افزار و نرم افزار بهینه سازی مصرف سوخت مجهز شوند که نسبت به سیستم های کنترل پنوماتیک معمولی / کمپرسور ، به عنوان مثال FuelXpert و DrillAirXpert ، بسیار برتر است.

از زمان وضع قانون خاص انتشار اگزوز در سال 1997 در ایالات متحده ، اروپا و جاهای دیگر ، موتورهای دیزلی که مطابق با آخرین الزامات انتشار گازهای خروجی هستند بیشتر انتخاب می شوند: EURO III بین 2006-2013 ، EURO IV از 2014 به بعد معرفی می شود ، و ردیف 4 ایالات متحده بین 2008 و 2015.

 

انعطاف پذیری عملیاتی یک کمپرسور پرتابل

در حالی که کمپرسورهای ثابت صنعتی برای سرویس دهی فقط به یک یا چند برنامه در کنار سیستم توزیع هوای فشرده متداول نصب شده اند ، کمپرسور پرتابل یا متحرک مدرن باید انعطاف پذیری عملیاتی بالایی را نشان دهند تا بتوانند به بسیاری از برنامه ها در محیط های مختلف بر اساس درجه حرارت محیط ، سطح رطوبت ، فشار کاری کار کنند. ،

سایر الزامات مربوط به کمپرسورهای پرتابل شامل قابلیت اطمینان بالا در عملکرد ، ویژگی های خوب خدمات ، اثرات محیطی ناچیز ناشی از سطح سر و صدای کم و میزان انتشار گازهای خروجی تنظیم شده ، ابعاد جمع و جور و وزن کلی کم است.

 

عملکرد در آب و هوای با رطوبت متوسط ​​تا زیاد ، به ویژه هنگامی که لود / آنلود  شامل چرخه های بار در فشار زیاد یا مدت طولانی کار با تخلیه باشد ، باعث می شود که مقداری از محتوای آب اتمسفر در داخل مدار روغن کمپرسور متراکم شود.

این تأثیر منفی روی اجزای کمپرسور روغن کاری شده و همچنین روی خود روغن دارد.

داشتن فقط 1٪ آب در روغن ، 40٪ از عمر مفید بلبرینگ ها می کاهد. مدرن ترین کمپرسور پرتابل یا متحرک می توانند به سیستم الکترونیکی کنترل دمای روغن مجهز شوند تا از عمر مفید کمپرسور محافظت کنند.